Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Prezentacja młodych talentów, wielkie emocji i dużo dobrej muzyki. Za nami XVI Festiwal im. Bogusława Klimczuka
Dodał: KamZap, 26-08-2018 13:05, odsłon: 1939
Fot. Kamil Zapora/ A©Arpass
Fot. Kamil Zapora/ A©Arpass

Za nami gorący muzyczny wieczór w Kozienicach. Wczoraj zakończył się XVI Festiwal im. Bogusława Klimczuka, w czasie którego poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę znanego kompozytora. Byliśmy również świadkami niesamowitego występu Grzegorza Hyżego wraz z zespołem, który był gwiazdą festiwalu.

Ten festiwal był pierwszym, w którym udziału nie wzięła Krystyna Klimczuk, wdowa po kompozytorze, która zmarła w lutym tego roku. Zawsze była patronem honorowym imprezy i angażowała się w jego przygotowanie. Właśnie dlatego XVI edycja festiwalu była poświęcona właśnie jej osobie.

 

Festiwal prowadził Paweł Sztompke z Polskiego Radia, a oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka, starosta kozienicki Andrzej Jung, przedstawiciel marszałka województwa mazowieckiego i radny sejmiku Leszek Przybytniak, a także wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. korporacyjnych Jan Mazurkiewicz.Na początku Alan Bochnak i Jan Kusek wystąpili ze „Wspomnieniem o Bogusławie Klimczuku”, w czasie którego usłyszeliśmy takie kompozycje jak: „Czarny Alibaba”, „Rudy Rydz”, czy „Ty mi to powiesz”. Później przyszedł  czas na prezentacje tegorocznych finalistów konkursu o nagrodę im. Bogusława Klimczuka, a wśród nich znaleźli się: Magdalena Chołuj z Morawicy, Arkadiusz Solarz z Radomia, Zofia Sydor z Krakowa, Klaudia Wójcik z msc. Wygiełzów (gm.Irządze), Patrycja Zawisza z Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie oraz Patrycja Wołos z Kozienic.

 


Każdy wokalista wykonał jeden z dwóch utworów prezentowanych w czasie wczorajszego etapu konkursu.

Po ostatnim występie przyszedł czas na werdykt jury, w skład którego weszli: Piotr Gogol, Piotr Dąbrówka, Dariusz Szewc, Elwira Kozłowska sekretarz jury, dyrektor festiwalu – bez prawa głosu i Radosław Czajor – muzyk, kompozytor, aranżer, przedstawiciel sponsora Enei Wytwarzanie, który wyłonił zwycięzcę nagrody sponsora za najbardziej energetyczny występ. Przewodniczący komisji Marek Klimczuk, syn Bogusława Klimczuka nie mógł być obecny drugiego dnia festiwalu, ale przekazał jury swoje typy. Wynik głosowania odczytała sekretarz jury Elwira Kozłowska.

Grand Prix festiwalu i nagrodę o wartości 6 tys. złotych zdobyła Zofia Sydor z Krakowa. Natomiast pierwsze miejsce oraz nagroda sponsora Enea Wytwarzanie za najbardziej energetyczny występ czyli w sumie 8,5 tys. złotych przypadły Magdalenie Chołuj z Morawicy. Reprezentantce Kozienic Patrycji Wołos jury przyznało nagrodę rzeczową od starosty kozienickiego Andrzeja Junga o wartości 1,5 tys. złotych.

 


Nagroda Prezesa Enei Wytwarzanie, za najbardziej energetyczny występ w XVI Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, ufundowana z okazji 50-lecia Elektrowni Kozienice przypadła Magdalenie Chołuj.

 

 

Po otrzymaniu tego ważnego wyróżnienia Zofia Sydor zaśpiewała jeszcze „Aleje gwiazd” z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej.

 

Muzyczne uderzenie

Zwieńczeniem wieczoru był koncert Grzegorza Hyżego z zespołem. Młody piosenkarz, który stosunkowo niedawno zadebiutował na scenie zafundował w sobotę w amfiteatrze porywający występ, w czasie którego mogliśmy usłyszeć jego najbardziej znane piosenki takie jak „Pod wiatr”, „O Pani!” czy „Niech pomyślą, że to ja”. Grzegorz Hyży razem ze swoim zespołem pokazali, że są młodzi, pełni energii, utalentowani i nie boją się eksperymentować, ponieważ w czasie koncertu mogliśmy usłyszeć szeroki wachlarz muzycznych stylów. Nie zawiodła również kozienicka publiczność, która była w pełni angażowana w to co dzieje się na scenie i świetnie się bawiła. W dowód wdzięczności Hyży zaśpiewał aż trzy bisy.

 


 


Patronami i fundatorami nagrody byli: Antoni Józwowicz - Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Tomasz Śmietanka - Burmistrz Gminy Kozienice, Andrzej Jung - Starosta Powiatu Kozienickiego. Patronem był także Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki

 

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Partnerem festiwalu było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a sponsorem: Enea Wytwarzanie.

 

Partnerem radiowym wydarzenia była Jedynka Polskiego Radia, a patronat medialny nad imprezą objęły m.in. Kozienice24.pl


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ostatnim meczu z Pilicą padło, aż osiem goli, niestety tylko trzy dla Energi. Fot. Sylwester Szymczak
W sobotę Enea KS Energia Kozienice zagra w Białobrzegach ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Żeby oddalić ...
Jeszcze do 28 czerwca można nadsyłać prace na XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komorn...
Badania prowadzone są w busach takich jak ten.
26 lipca w  Garbatce prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. ...
Co ciekawego będzie działo się w ten weekend w naszym regionie?
Koncerty, festyny, biegi, akcje charytatywne – rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook