Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Obchody Dnia Edukacji Narodowej w PSP w Cecylówce-Brzózkiej
Dodał: MariuszBasaj, 18-10-2017 11:37, odsłon: 1252
fot. M. Wojciechowski
fot. M. Wojciechowski

"Na niebie jasne świeci słońce, na dworze jesień w krasie swej, październik złotem dziś powitał Nauczyciela Dzień…" - słowami tej piosenki 13 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Cecylówce Brzózkiej rozpoczął się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W zabawnych scenkach przedstawiających szkolną codzienność swoje aktorskie popisy zaprezentowali najmłodsi uczniowie szkoły: klasa trzecia, pierwsza oraz przedszkolaki. Piosenkę "Samba dla Pani i Pana" w gorących, hawajskich rytmach wykonali uczniowie z klas starszych.

 

Po występie dzieci i wręczeniu nagród przez dyrektora szkoły Agnieszkę Woźniak wyróżniającym się nauczycielom, na scenę wkroczyła klasa I, która w tym dniu dostąpiła zaszczytu pasowania na ucznia. Mali wykonawcy przygotowali króciutki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

 

Pod czujnym okiem Czarnoksiężnika i jego dwóch pomocników celująco zdali egzamin wiedzy o swojej Ojczyźnie i zasadach ruchu drogowego. Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie i poprzez pasowanie stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Ukoronowaniem pasowania było odciśnięcie palca w kronice szkolnej i uśmiech od ucha do ucha po zjedzeniu plasterka cytryny. Uczniowie z dumą prezentowali otrzymane dyplomy i drobne prezenty i z przejętymi minami pozowali do pamiątkowych fotografii.

 

Na zakończenie uroczystości uczennice z klasy V wręczyły pracownikom szkoły symboliczne upominki z życzeniami, a rodzice uczniów klasy pierwszej zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

 

Nad całością prac związanych z przygotowaniem akademii czuwały Joanna Strzelczyk i Marianna Piwarska, które kierują gorące podziękowania do uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania i ich rodziców, którzy zadbali o to, by mali wykonawcy elegancko prezentowali się na szkolnej scenie.

 

J. Strzelczyk, red.Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KPP Kozienice
W środę 20 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie odbyła się debata ewaluacyjna, na temat...
Fot. KDK
W czwartek 21 czerwca najlepsi wokaliści i tancerze 25. edycji Music-Dance ponownie spotkali się w Centru...
Fot. Kamil Zapora
W piątek 22 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cz...
Rafał Zielony (z lewej) to reprezentant kozienickiej komendy, który stanął na drugim miejscu podium w kategorii drabina hakowa - indywidualnie. Fot. Kamil Zapora
W dniach 20-21 czerwca w Kozienicach odbywały się XIX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w spor...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook