Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(Zdjęcia) Jezioro Czaple w Gminie Sieciechów ma nową plażę
Dodał: KamZap, 22-11-2018 10:54, odsłon: 3716
Fot. UG Sieciechów
Fot. UG Sieciechów

Gminie Sieciechów udało się pozyskać pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie terenu przy jeziorze Czaple w Sieciechowie. Dzięki dofinansowaniu akwen zyskał nową plażę.

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka".

W ramach zagospodarowania terenu przy jeziorze została wybudowana altana konstrukcji drewnianej z ławkami i stolikami wewnątrz, palenisko z kręgu betonowego obłożone kamieniami. Na całej długości plaży został ułożony chodnik z kostki, zamontowano ławki oraz kosze. Plaża nad jeziorem zyskała nowy wymiar – została znacznie powiększona i oświetlona.

Jezioro w Sieciechowie jest największym jeziorem w powiecie kozienickim o powierzchni 17.32 hektara. Duża powierzchnia i czysta woda stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku i rekreacji.

Teraz dzięki tej inwestycji zwiększy się również bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odpoczywających nad jeziorem, ponieważ teren będzie oświetlony i monitorowany.

Całkowita wartość projektu wyniósł 160 tys. złotych, natomiast dofinansowanie wyniosło 69 655,00 zł. Wykonawcą była firma GLOB-K&Z Krzysztof Zientara z Warszawy.

 

Anna Baryłka/red 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Widziałem.Bardzo ładna rzecz.Jednak obawiam się czy ta "infrastruktura" będzie służyć ludziom spokojnie wypoczywającym czy też zostanie w krótkim czasie zaadaptowana przez małolatów na "melinę" i miejsce gdzie można przypalic to i owo...Pół biedy jak nie zdewastują...W końcu trochę kosztowało i wygląda b. efektownie.Druga kwestia jak już jesteśmy przy walorach turystycznych to bezpośrednie zrzuty z "kibelków" podwórkowych bezpośrednio do jeziorka:-)Nie wiem czy chciałbym się tu kapać:-)Oczywiście wszyscy udają ze nie widzą.Problem nie istnieje bo nikt palcem nie wskazał.A zapachy? Mmm...Ambrozja.Nie razi mnie zapach obornika bo to gmina rolnicza a gnój to nawóz.Gorzej kiedy nad połową miejscowości unosi się ordynarny smród ludzkich odchodów wywalanych z szamb na pola - to już powoduje reperkusje żołądkowe i też z deszczykiem wpływa do jeziorka w którym notabene ryb jak na lekarstwo co każdy wędkarz potwierdzi.Troche szkoda...
22-11-2018, 19:36:39
0
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają dzieci i mł...
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
W dniach od 15 lipca do 23 sierpnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikock...
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...
Fot. archiwum
Po upływie 10 miesięcy od momentu wyboru rady jednostki samorządu terytorialnego mieszkańcy mogą złożyć w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook