Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Jedne z największych ćwiczeń strażackich w kraju przeprowadzono m.in. w powiecie kozienickim.
Dodał: KamZap, 21-09-2018 22:30, odsłon: 2333
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass

Od środy na terenie powiatu kozienickiego i radomskiego odbywały się ćwiczenia międzywojewódzkie strażaków pod kryptonimem „Fala 2018” organizowane przez Komendę Wojewódzką w Warszawie i trwały do piątku włącznie. Wzięło w nich udział ponad 300 strażaków, przez co należały one do największych organizowanych w kraju.

Strażacy przećwiczyli kilka powiązanych ze sobą epizodów. Ćwiczenia rozpoczęły się w Janikowie, gdzie strażacy musieli przepompować wodę powodziową. Utrudnieniem było to, że wodę tę strażacy musieli przetoczyć przez jezioro. Linię należało przeciągnąć przez wodę za pomocą łodzi i innych dostępnych metod.

Kolejnym epizodem były Piotrkowice. Tutaj strażacy mogli spróbować swoich sił m.in. w podnoszeniu korony wału przy Wiśle, umacnianie skarpy wału czy zabezpieczanie jej przed nadejściem fali powodziowej.

My z aparatem trafiliśmy na moment, w którym strażacy musieli zabezpieczyć pękniętą śluzę. Do tego ćwiczenia zaangażowano bardzo dużo osób, które tylko przy odpowiednio skoordynowanej pracy mogly podołać wyzwaniu. Ten scenariusz należał również do najdłuższych, ponieważ rozpoczął się już w czwartek i trwał całą noc.

 


Najpierw należało napełnić worki piaskiem, załadować, przewieźć je na miejsce i odpowiednio ułożyć, a wszystko to w ograniczonym czasie.

 

Równolegle odbywały się ćwiczenia w Świerżach Górnych, gdzie strażacy prowadzili ewakuacje zwierząt i ludzi z wyspy, która została odcięta przez wodę.

 

Ćwiczenia te należały do największych jakie w ogóle organizuje się w kraju. – Co prawda każda kompania specjalistyczna ma obowiązek, żeby raz na dwa lata przeprowadzić ćwiczenia, lecz są to pojedyncze epizody. Tutaj było ich bardzo dużo – mówił oficer prasowy komendy powiatowej PSP w Kozienicach, mł. bryg. Paweł Kowalski.

W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 300 strażaków z czterech województw: Mazowieckiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego oraz kozienickie i radomskie jednostki OSP, a także strażacy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook