Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] III Rodzinny Rajd Rowerowy w Gniewoszowie
Dodał: DL, 22-06-2020 12:59, odsłon: 696
Fot. Stanisław Błażyński
Fot. Stanisław Błażyński

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach z gminy Gniewoszów, dnia 20 czerwca spotkali się po raz III na trasie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. 25 uczestników tegorocznego rajdu, organizowanego przez Marcina Gaca wójta gminy Gniewoszów spotkało się na placu przy bibliotece, mając do pokonania trasę liczącą około 30 kilometrów.

Po rejestracji o godz. 10:00 w dwu grupach, wyruszono na trasę, która i tym razem biegła nieco inaczej. Choć rajd prowadzi szlakiem tablic poświęconych rodzinom Skłodowskich i Boguskich, by uatrakcyjnić rodzinne spędzanie wolnego czasu, tegoroczny rajd prowadził drogami nie tylko gminy Gniewoszów.

 

- Trasa malownicza, ale dość wymagająca, jednak kondycji, ani dobrych humorów nie zabrakło naszym najmłodszym rowerzystom jak i seniorom, którym należą się wielkie brawa i uznanie. Pogoda po raz kolejny była łaskawa i idealna dla uczestników rajdu. Pierwszy przystanek to Zwola, tak bardzo związana z rodzinami Skłodowskich i Boguskich – tu przypomnieliśmy sobie szlak tablic i związki naszej Noblistki z ziemią gniewoszowską - mówiła Danuta Błażyska z wydziału promocji Urzędu Gminy Gniewoszów.

 

 

 

Kolejny przystanek to Kajetanów – wieś położona w gminie Puławy i powiecie puławskim. Tam pojawił się dość długi odpoczynek, ognisko, kiełbaski, ciasto oraz deser w postaci truskawek, którymi częstowała uczestników sołtys Agnieszka Jagieła.

 


 

Po nabraniu sił do dalszej jazdy, zrelaksowani rowerzyści wyruszyli do Opatkowic, gdzie na placu szkolnym odbyło się przy słodkim poczęstunku oficjalne zakończenie tegorocznego rajdu. Dyplomy otrzymali: najmłodszy i najstarszy uczestnik oraz najmłodszy jadący uczestnik rajdu. Niespodzianką był szybki konkurs z wiedzy dotyczącej Marii Skłodowskiej – Curie oraz rodzin Boguskich, a także szlaku tablic związanych z tymi rodzinami. Nagrody w konkursie zdobyli: Jan Miturski, Jan Majchrzak, Tristan Mizak, Dorota Majchrzak i Anna Tyburcy – Masłowska.

 


 

- Dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom rajdu, składam podziękowania ludziom bez pomocy, których ciężko było by tę imprezę zorganizować. Dziękując wszystkim, już teraz zapraszam za rok. Szczególne podziękowania należą się współorganizatorom, stowarzyszeniu "Lepsza Gmina Gniewoszów" oraz członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Borku "Nasz Borek" - Małgorzacie Gordat i Mariannie Słyk, Pauli Stępień kierownik Biblioteki Publicznej gminy Gniewoszów, druhom z OSP Kajetanów, Agnieszce Jagieła oraz Mikołajowi Mizakowi, Marcinowi Miturskiemu oraz Marcinowi Masłowskiemu – kierownikom grup za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu, a a także Stanisławowi Błażyńskiemu za fotorelację z rajdu - dziękuje Danuta Błażyńska.

 
 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 sierpnia na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł m...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook