Dzisiaj jest środa, 18 lipca 2018 r., 199 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

(Zdjęcia) Foto-Igraszki. Znamy najbardziej popularne fotografie!
Dodał: MariuszBasaj, 30-09-2017 07:50, odsłon: 1430
Autorzy najpopularniejszych zdjęć wraz z organizatorami. fot. Mariusz Basaj
Autorzy najpopularniejszych zdjęć wraz z organizatorami. fot. Mariusz Basaj

Jerzy Wojtkowski, Wiktoria Krekora i Wanda Laskowska to autorzy najpopularniejszych zdjęć, które zaprezentowano na wystawie w ramach projektu "Foto-Igraszki z Kulturą w Powiecie Kozienickim". W piątek 29 września finisażem ekspozycji zakończono to duże przedsięwzięcie, a do fotografów trafiły nagrody rzeczowe. Kozienice24.pl sprawowały patronat medialny nad tą akcją.

"Foto-Igraszki z Kulturą w Powiecie Kozienickim" to przedsięwzięcie, w które zaangażowało się dziesiątki, jeśli nie setki osób. Zaczęło się od zgłoszenia projektu przez grupę Foto-Kreatywni z Kozienic do akcji Tesco "Decydujesz, pomagamy". W dniach 8 marca - 4 kwietnia klienci tego sklepu mogli głosować na kozienickie przedsięwzięcie, wrzucając po zakupach żeton do specjalnej urny. Dzięki tysiącom waszych głosów, projekt otrzymał grant w wysokości 5000 zł.

 

Później przyszła pora na kolejne etapy akcji. Latem mieszkańcy naszego powiatu mogli wysyłać fotografie swojego autorstwa, z których najlepsze zostały zaprezentowane na wystawie w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Za ich selekcję odpowiedzialne było jury w składzie: Franciszek Subocz, Anna Nowicka i Stefan Walczak. Uroczysty wernisaż odbył się 25 sierpnia, a przez następny miesiąc odwiedzający Centrum mogli oddawać głosy na wybrane przez siebie zdjęcia.

 

Wielki finał

 

Finał akcji odbył się w piątek 29 września, a na finisażu pojawili się niemal wszyscy autorzy wystawianych zdjęć, a także ich bliscy. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska, instruktor KDK Izabela Barcikowska-Poździk oraz przedstawiciel Foto-Kreatywnych Stefan Walczak.

 

- Ten projekt jest ważny z kilku powodów, przede wszystkim dlatego, że był wyjściem do społeczeństwa lokalnego. Miał za zadanie zachęcić do działania, uwrażliwić społeczność, zwrócić ich uwagę na przejawy kultury w naszym otoczeniu - mówiła Elwira Kozłowska.

 

Na wystawę "Foto-Igraszki z Kulturą w Powiecie Kozienickim" złożyło się 30 zdjęć autorstwa 20 osób. Wszyscy fotografowie otrzymali w piątek upominki. Specjalnymi dyplomami uhonorowano autorów trzech najlepszych (zdaniem jury) prac: Grzegorza Dróżdża, Mariana Wołowika i Jerzego Wojtkowskiego.

 


 Wszyscy autorzy zaaganżowani w przedsięwzięcie otrzymali upominki i gratulacje od dyrektor Elwiry Kozłowskiej.

 

Chwilę potem przyszła pora na rozdanie trzech głównych, równorzędnych nagród - tabletów. Laureatów wybierali wszyscy odwiedzający wystawę, którzy głosowali na ich zdjęcia. W ocenie publiczności autorami najciekawszych zdjęć byli: Jerzy Wojtkowski ("Koncertowe lato nad jeziorem"), Wiktoria Krekora ("Hubertus) oraz Wanda Laskowska ("Dożynkowy paw").

 

O oprawę muzyczną piątkowego finisażu zadbała Natalia Wilczek, wokalistka Małej Estrady Piosenki Kozienickiego Domu Kultury. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i kuluarowych rozmów o fotografii.

 

Organizatorem przedsięwzięcia była grupa Foto-Kreatywni z Kozienic przy współpracy z Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka. Projekt został dofinansowany z programu „Decydujesz, pomagamy” w ramach akcji sklepów TESCO oraz Fundacji Stocznia. Patronat medialny nad Foto-Igraszkami sprawowały Kozienice24.pl

 

"Dożynkowy paw" Wandy Laskowskiej. 

 

"Hubertus" Wiktorii Krekory.

 

"Koncertowe lato nad jeziorem" Jerzego Wojtkowskiego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Dzięki naszemu wsparciu Błażej będzie mógł kontynuować realizację swoich marzeń.
Błażej Piłat z Pionek ma 29 lat i w lutym tego roku wykryto u niego nowotwór mózgu. Choroba...
Fot. Iwona Bolek
W sobotę, 14 lipca 2018 r. w Lipie  odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Oc...
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
We wtorek 17 lipca w sali konferencyjne urzędu miejskiego w Kozienicach odbyła się narada sołtysów...
Fot. KDK
Jak co miesiąc Kozienicki Dom Kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców miasta i okolic na spotkan...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook