Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 r., 81 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(ZDJĘCIA)Czasem spotkanie i rozmowa jest najlepszą formą pomocy. Wspólna akcja wolontariuszy Enei i „Skrzydeł” w kozienickim DPS
Dodał: KamZap, 20-03-2018 12:08, odsłon: 1356
fot. KZ
fot. KZ

W poniedziałek 12 marca Wolontariat Pracowniczy Enei Wytwarzanie wspólnie z młodzieżowym wolontariatem „Skrzydła” działającego w Kozienickim Domu Kultury postanowili zorganizować spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach w ten szczególny czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

9 wolontariuszy z Enei i 9 dzieci ze „Skrzydeł” postanowili spotkać się z mieszkańcami DPS-u i wprowadzić pewne urozmaicenie do ich codziennych zajęć. Tego dnia stawiano przede wszystkim na wspólne spędzenie czasu i rozmowę przy stole w czasie przygotowywania pięknych ozdób świątecznych.

Jest to pierwsza akcja tego typu organizowana przez wolontariuszy Enei w Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach. Do tej pory pomagali oni mieszkańcom DPS-u przede wszystkim od strony sanitarnej np. pomoc w opiece nad osobami najstarszymi. – Zrobiłam rozeznanie i przekonałam się, że przekrój wiekowy jest w tym miejscu bardzo duży i istnieje potencjał, żeby taką formę terapii wprowadzić, która będzie niosła ze sobą obopólne korzyści zarówno dla nas jak i dla mieszkańców – powiedziała nam koordynatorka Wolontariatu Pracowniczego Enei Wytwarzanie Justyna Tkaczyk-Kurek.

Za dwa tygodnie będziemy obchodzili Święta Wielkanocne, więc był to doskonały moment na wspólne spędzenie czasu w tej właśnie formie. Wolontariat zadbał o smaczny poczęstunek dla każdego i przygotował bogaty program warsztatów manualnych z robienia ozdób wielkanocnych. Wśród nich były między innymi styropianowe jaja i kartki świąteczne. – Widząc zapał moich wolontariuszy, wierzę że my też jesteśmy w stanie wiele się w ten sposób nauczyć ­– przyznaje Justyna Tkaczyk.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 21 marca mogliśmy przenieść się z Kozienic do Irlandii, dzięki muzyce w wykonaniu zespołu Ston...
Wczoraj w Brzózie (gm. Głowaczów) policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę z Warszawy, kt&oa...
Fot. ZS nr 1
W Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pi...
Fot. UM Kozienice
Duża firma z branży owocowo-warzywnej chce do końca przyszłego roku wybudować na terenie gminy Kozienice ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook