Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 r., 18 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Akcja ‘Lato w Mieście – Wakacje 2018 z KDK’ trwa w najlepsze.
Dodał: KamZap, 09-08-2018 18:58, odsłon: 635
Fot. KDK
Fot. KDK

Kozienicki Dom Kultury przygotował na wakacje bardzo ciekawą ofertę, a ostatnie tygodnie upłynęły na zajęciach tanecznych, plastycznych i manualnych. Była także słodka wycieczka do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży jest duże.

 

Na warsztatach plastycznych prowadzonych przez Ewę Pytkę „Decoupage dla najmłodszych” dzieci własnoręcznie ozdabiały drewniane pudełka metodą decoupageu. Na innych zajęciach powstawały zaś wakacyjne koszulki. Razem z instruktorką KDK Agnieszką Krynicką dzieci projektowały, rysowały i kolorowały wzór na swojej własnej koszulce. Ostatnim etapem ozdabiania koszulki było zaprasowanie powstałego wzoru/rysunku, dzięki czemu będzie się długo trzymał na tkaninie.

Wielką kreatywnością dzieci musiały wykazać się podczas zajęć „I ty bądź artystą…” z instruktorką współpracującą z KDK Agnieszką Milczarczyk. W ich programie znalazło się rodzinne malowanie inspirowane twórczością Jacksona Pollocka. Uczestniczki dowiedziały się czym jest malarstwo gestu (action painting) i spróbowały swoich sił na dużym formacie, używając farb, pędzli, patyków czy własnych rąk. Spontaniczna technika „kapania” jest świetną zabawą i pozwala „wyszaleć się” ekspresyjnie.

 


W KDK można malować jak Pollock.


Z kolei na zajęciach z Szymonem Gniadowskim przez trzy dni dzieci ćwiczyły taniec latynoamerykański i disco. Szymon Gniadkowski to dyplomowany instruktor tańca i wielokrotny Mistrz Polski formacji w tańcach latynoamerykańskich. Jest trenerem mistrzów świata w tańcach karaibskich, specjalizuje się w nauce salsy, bachaty, merengue, disco dance oraz tańców latynoamerykańskich. Natomiast Michał Wójcik – tancerz breakdance współpracujący z KDK odkrywał przed młodzieżą tajniki tego fascynującego, ale niełatwego tańca.

 

2 sierpnia w ramach akcji Lato w Mieście dzieci udały się do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Każdy uczestnik wycieczki mógł stworzyć własną tabliczkę czekolady, a także dowiedzieć się, jak wygląda cały proces powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Aby dodatkowo osłodzić dzieciom pobyt w Manufakturze prowadzące spotkanie animatorki poczęstowały dzieci kubkiem gorącej czekolady. Mimo ogromnych upałów wszystkim udało się dowieźć do Kozienic własnoręcznie zrobioną i zapakowaną tabliczkę tego smakołyku. To był naprawdę słodki wyjazd.

 


 Kto z nas jako dziecko nie marzył o podróży do "fabryki czekolady".

 

Ciekawą propozycją były również „Gry i zabawy naszych Dziadków” przeznaczone dla dzieci. W programie tych zajęć poznawały one dawne gry i zabawy, które królowały w czasach ich rodziców, babć i dziadków. Zajęcia z pewnością pobudziły wyobraźnię i kreatywność najmłodszych oraz stworzyły przestrzeń do integracji międzypokoleniowej. Osobami prowadzącymi byli seniorzy z wolontariatu Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Kozienickim Domu Kultury.

KDK/redSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KPP Kozienice
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach rozpoczęli cykl spotkań, dotyczących bezpieczeństwa...
Fot. A©Arpass
Od czterech lat toczy się sprawa o odszkodowanie z tytuł braku należytej staranności lub błędu w sztuce l...
Fot. Kamil Zapora
Dzisiaj koło południa helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Sokołowie Podlaskim przetransp...
Wczoraj po godzinie 16 na przejściu dla pieszych na ulicy Warszawskiej w Kozienicach samochód potr...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook