Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Poznaliśmy listę zakwalifikowanych Inicjatyw Lokalnych w gminie Kozienice. Wybór należy teraz do mieszkańców
Dodał: DL, 21-07-2020 09:59, odsłon: 1052

Opublikowana została lista zakwalifikowanych inicjatyw do kolejnego etapu konkursu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” w ramach projektu Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”. Teraz los inicjatyw leży w rękach mieszkańców, którzy poprzez internetowe głosowanie wybiorą najlepsze inicjatywy.

Narodowe Centrum Kultury i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka informują, że dzisiaj 20 dobiegł końca I etap konkursu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” w ramach projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”.

 

Od 21 lipca, od godz. 12.00 do 27 lipca, do godz. 12.00 w internecie przy pomocy platformy surveyplanet.com odbędzie się głosowanie mieszkańców. TUTAJ o godzinie 12 pojawi się link do głosowania, a także umieszczony zostanie na stronie www.dkkozienice.pl lub pod adresem https://s.surveyplanet.com/YZjFmWW_X (wystarczy kliknąć w link)

 

Lista inicjatyw zakwalifikowanych do oceny merytorycznej:

 

Honorowe Krwiodawstwo w Kozienicach – wydarzenie kulturalne w formie premiery filmu

 

wnioskodawca: Klub Honorowych Dawców Krwi przy Enea Wytwarzanie sp. z o.o.

 

Opis inicjatywy: Stworzenie filmu dokumentalno-promującego, ukazującego rys historyczny, wywiady osób zaangażowanych w krwiodawstwo i jego promocję, wywiady z pracownikami publicznej służby krwi, statystyki, rekordy, podsumowania i dalsze plany. Premiera filmu odbędzie się w Kozienickim Domu Kultury im. B. Klimczuka, połączona z poczęstunkiem i uhonorowaniem osób szczególnie zasłużonych i przychylnych działaniom krwiodawczym. Inicjatywa jest skierowana do mieszkańców gminy Kozienice, ukazuje działania na rzecz honorowego krwiodawstwa, jak również potrzebę i wagę tych działań.

 

„Kobieto ! Puchu marny ! – czy aby na pewno ?”

 

wnioskodawca: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

 

Opis inicjatywy: Inicjatywa jest skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice. Składa się z czterech podstawowych części, takich jak:teatr małych form „Z kobietą przez wieki” - zaangażowani uczniowie I LO w Kozienicach przygotują scenki ukazujące kobietę w różnych epokach historycznych;ogłoszenie dla mieszkańców Gminy Kozienice plebiscytu, w którym wybranych będzie 10 kobiet najbardziej zasłużonych (według nich) dla świata kultury i nauki. Dla osób biorących udział w plebiscycie zostaną rozlosowane trzy upominki. Wizerunki wyróżnionych kobiet wraz z opisem ich dokonań zostaną przedstawione na wystawie i w publikacji;spotkanie z gościem - kobietą, która mieszkańcom lokalnej społeczności opisze swoją drogę do sukcesu w świecie kultury lub nauki, odpowie na pytania;prelekcje - nauczycielki I LO, koordynatorki inicjatywy przybliżą wizerunki Polek, które zapisały się na kartach polskiej kultury i nauki.Dzięki inicjatywie łatwiej będzie zrozumieć nam, jaką pozycję w społeczeństwie zajmowała kobieta dawniej i jak zmieniała się jej pozycja przez wieki, aż do czasów współczesnych.

 

Razem z Gminą Kozienicką

 

wnioskodawca: Wiktoria Krekora

 

Opis inicjatywy: Inicjatywa jest skierowana do osób z gminy Kozienice. Zadaniem zainteresowanych będzie zrobienie zdjęć atrakcyjnych miejsc naszej gminy, ukazujących przyrodę, architekturę, zabytki, atrakcje turystyczne, itp., słowem wszystko to, co warto zobaczyć. Prace fotograficzne będą zgłaszane drogą mailową lub nagrane na płytce CD dostarczone do KDK. Z wybranych zdjęć zostanie zaaranżowana wystawa w Kozienickim Domu Kultury im. B. Klimczuka. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone. Drugą część wystawy będą stanowić prace fotograficzne Wiktorii Krekory dokumentujące piękno gminy Kozienice. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje wokalne młodzieży.

 

Muzyczne Kozienice

 

wnioskodawca: Stowarzyszenie Przystanek Inicjatywa

 

Opis inicjatywy: Stworzenie strony internetowej MUZYCZNE KOZIENICE stanowiącej kompendium informacji na temat muzycznej historii gminy Kozienice – zespołów, festiwali, muzyków, itp. – oraz związanych z tym materiałów audio i wizualnych. Realizacji strony towarzyszyć będzie nawiązywanie kontaktów z możliwie największą liczbą osób zaangażowanych w tworzenie (aktualnie i w przeszłości) kultury muzycznej gminy Kozienice, także z sołectw, gdzie również działały zespoły. Wspólnie z nimi i przy użyciu mediów społecznościowych rozwiniemy publiczną dyskusję, zorganizujemy pracę w tematycznych grupach roboczych a także kilka koncertów, być może w formule „reunion” z towarzyszącymi jam sessions muzycznych weteranów.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 sierpnia na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł m...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Uczniowie klas ósmych poznali wyniki sprawdzianu. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook