Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
'Poszukiwacze' w akcji. Kolejni dwaj mężczyźni ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości trafili do więzienia.
Dodał: KamZap, 18-09-2018 10:07, odsłon: 2683
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Fot. Komenda Wojewódzka Policji

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Rozpoznanie operacyjne środowiska przestępczego przynosi wymierne efekty. Kolejni dwaj przestępcy, którzy przez lata ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości trafili do więzienia.

Nie ma tygodnia, by policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu nie zatrzymali osoby poszukiwanej. - W sekcji nie ma przypadkowych osób. Policjanci spędzają ze sobą dużo czasu, co przynosi efekty. Zdarza się, że muszą wyjechać na kilka dni, więc najważniejsze jest doświadczenie, zgranie i zaufanie - możemy usłyszeć od zespołu prasowego KWP. Tak było kilkanaście dni temu, gdy w Gdańsku zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka, który oszukał skarb państwa na kilka milionów złotych.

 

Podobnie było również w zeszłym tygodniu, gdy Sekcja wzięła na „tapetę” dwóch kolejnych poszukiwanych. I chociaż tym razem nie musieli wyjeżdżać daleko, ponieważ obaj wpadli w Radomiu, to jak w czasie poprzednich zatrzymań, przestępcy próbowali oszukać „poszukiwaczy”.


28-letni Sebastian A. poszukiwany przez radomski sąd od 2013 roku, miał zasądzone do odsiedzenia 2,5 roku za oszustwa, których dokonywał na jednym z portali aukcyjnych. Wystawiał na nim sprzęt elektroniczny, którego oczywiście nie miał i nie wysyłał kupującym, ale pieniądze inkasował. Policjantów z KWP wsparli „kryminalni” z Kozienic.

 

Operacyjni ustalili, że 28-latek może przebywać na radomskim osiedlu Ustronie. Zatrudnił się w jednej z firm, w której pracę zaczynał zawsze o 4, by nie rzucać się w oczy sąsiadom. Wracał przed południem i zamykał się w domu. Gdy kilka dni temu wracał z pracy, czekali już na niego policjanci. Mężczyzna nie krył zaskoczenia.

 

Jeszcze bardziej zaskoczony był kolejny mężczyzna, który na kilka dni wrócił do Radomia z Holandii. 26-letni Łukasz P. od dwóch lat był poszukiwany przez radomski sąd. Wystawiono za nim cztery listy gończe. Do odsiedzenie miał ponad 4 lata za włamania i kradzieże. Policjanci ustalili, że mężczyzna pojawił się na osiedlu Malczew w Radomiu. Gdy „poszukiwacze” weszli do domu, 26-latka w nim nie było. Przynajmniej tak twierdziły osoby, które policjanci zastali w domu. Gdy sprawdzali całe mieszkanie ich uwagę przykuły buty stojące w przedpokoju. Było ich za dużo...Policjanci w czasie dokładnego sprawdzania odnaleźli właz, ukryty pod wykładziną, który prowadził do piwnicy. Tam, w skrytce, za specjalnie przygotowaną płytą kompozytową wykorzystywaną w budownictwie ukryty był 26-latek. Obaj zatrzymani trafili już do więzienia.

 

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 r. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook