Dzisiaj jest środa, 22 maja 2019 r., 142 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
‘Mamy jeden cel, chcemy aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej’ – rozmawiamy z wójtem Głowaczowa Hubertem Czubajem
Dodał: KamZap, 27-11-2018 08:47, odsłon: 3889

Rozmawiamy z nowym wójtem Głowaczowa Hubertem Czubajem. Obecny wójt pokonał w drugiej turze dotychczasowego włodarza Głowaczowa Józefa Grzegorza Małaśnickiego.

Redakcja: W gminie Głowaczów wyścig o fotel wójta był dość wyrównany. O tym kto będzie włodarzem gminy przez kolejne pięć lat dowiedzieliśmy się dopiero po drugiej turze głosowania. Jak Pan uważa, co zadecydowało o tym, że mieszkańcy to właśnie Panu ostatecznie dali mandat zaufania?

Hubert Czubaj:
Na początku pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy za zaufanie jakie otrzymałem. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na mnie spoczywa i oczekiwań jakie mieszkańcy mają wobec mojej osoby. Podjąłem się tego wyzwania pełen optymizmu, dobrej energii i gotowy na ciężką pracę. Moim zdaniem na nasz sukces miało wpływ kilka czynników. Przede wszystkim bardzo dobry program wyborczy, który był efektem pracy wszystkich członków KWW Demokratyczna Rozwojowa Gmina Głowaczów, za co im bardzo dziękuje. Ponadto od samego początku nastawieni byliśmy na pozytywną kampanię czyli przedstawienie siebie, naszego programu wyborczego, wysłuchaniu mieszkańców, poznaniu ich problemów i oczekiwań. Uważam, że wprowadziliśmy nową jakość, nowe standardy do polityki, a wyborcy to docenili.

Red: W radzie gminy zasiądzie tyle samo radnych z Pana komitetu, co radnych komitetu Pana wyborczego oponenta Józefa Grzegorza Małaśnickiego? W jaki sposób zamierza Pan wypracować trwałą współpracę w radzie, żeby móc realizować wyznaczone w kampanii wyborczej cele?

HC:
Musimy wspólnie usiąść i przekonać siebie nawzajem do kierunków rozwoju naszej gminy. Mamy jeden cel, chcemy aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej, aby nasza Mała Ojczyzna stawała się miejscem przyjaznym dla nas wszystkich. Ten wspólny cel powinien nas łączyć i jednoczyć, niezależnie od poglądów i przekonań. Tylko w ten sposób możemy wspólnie służyć naszej lokalnej społeczności i udowodnić, że zasłużyliśmy na mandat zaufania, który otrzymaliśmy.

Red: Jakie kroki podejmie Pan w pierwszej kolejności jako nowy wójt Głowaczowa?

HC:
W pierwszych dniach po złożeniu ślubowania odbyłem kilka spotkań. Musiałem spotkać się z kierownikami referatów i pracownikami, dyrektorami szkół i przedszkoli, kierownikami ośrodków zdrowia, czy prezesami Ochotniczych Straży Pożarnych. Planuję zaprosić na spotkanie przedsiębiorców. Chcę, aby współpraca z różnymi instytucjami układała się jak najlepiej, do czego potrzebny jest dialog. Przedstawię swoje pomysły i sposób ich realizacji, oraz wysłucham spostrzeżeń i uwag.

Red: Którą część programu wyborczego zamierza Pan zrealizować najpierw i dlaczego?

 

HC: W każdym dziale naszego programu jest kilka punktów, które do realizacji nie wymagają wkładu finansowego gminy tylko lepszej organizacji. Chciałbym również zająć się poprawą bezpieczeństwa na terenie naszej gminy. To właśnie na ten problem mieszkańcy zwracali najczęściej uwagę podczas dyskusji na spotkaniach wyborczych.

 

Red: Wcześniej piastował Pan stanowisko przewodniczącego rady gminy, więc praca w samorządzie jest Panu doskonale znana. Jednak do sprawowania stanowiska wójta będzie Panu niezbędna pomoc w postaci pracowników urzędu gminy. Jakich zmian, jeśli w ogóle, możemy spodziewać się zatem w jego strukturach?

HC: Pierwszą z moich decyzji kadrowych będzie obsadzenie stanowiska sekretarza gminy, w ramach konkursu. Co do pozostałych decyzji to mogę zapewnić, że będą tylko takie które usprawnią funkcjonowanie w urzędzie. Uważam, że pracownicy gminy w większości to doświadczeni i kompetentni ludzie, którzy mają świadomość odpowiedzialnie wykonywać swoją pracę w interesie mieszkańców gminy.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Pierwszy krok juz zrobiony - podobno zelewu w Głowaczowie nie będzie? Przecież nowy wójt nie będzie kontynuować pomysłów porzednika? Ciekawe czy przystań dla kajaków będzie? Czekamy na spełnianie wszystkich obietnic... do dzieła panie wójcie. Oby rzetelna redakcja przeprowadziła wywiad za ok. 4lata
28-11-2018, 10:19:47
+ 7
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Enea
„Bezpieczni na drodze z Eneą” –  pod taką nazwą odbyła się akcja na placu targowym...
We wtorek w powiecie garwolińskim odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył m.in. Wice...
Fot. I LO w Kozienicach
W piątek 17 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego odbył się „Dzień Otw...
fot. Komenda Stołeczna Policji
Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie kozienickim zlikwidowali plantację konopi ora...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook