Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
‘Malarstwo Dariusz Stelmach’ – nowa wystawa w CKA
Dodał: KamZap, 27-01-2018 14:43, odsłon: 1914
fot. KZ
fot. KZ

Od piątku 26 stycznia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach możemy podziwiać 48 obrazów malarza Dariusza Stelmacha z Radomia. Jest to pierwsza wystawa w CKA otwarta w tym roku.

Wśród osób, które przybyły na wernisaż znaleźli się m.in. członkowie grupy twórczej Vena działającej w Kozienickim Domu Kultury, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieszkańcy Kozienic, a także miłośnicy sztuki spoza naszego miasta.

Kiedy planowano dzień wernisażu nikt nie mógł przypuszczać, że dla wielu z nas będzie on smutną datą z powodu pogrzebu Janusza Karasia – również malarza, przez wiele lat związanego z Kozienicami. Wszyscy zgromadzeni uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Dariusz Stelmach jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Uczestnik krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Taką telegraficzną informacje znajdziemy na oficjalne stronie malarza. Jednak jak zauważyła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska więcej słów nie trzeba, ponieważ o autorze mają mówić jego obrazy.

 


- Obejrzałam wszystkie prace na stronie Dariusza Stelmacha i stwierdziłam, że więcej słów nie potrzeba, ponieważ liczą się czyny, a nie słowa. Przywykliśmy już obcując z kulturą, że im artysta większego formatu tym skromniej i mniej o sobie mówi. Mają za niego mówić jego prace, które właśnie w tym momencie to robią - podkreśliła Elwira Kozłowska.


Jak każdy przybyły na wystawę mógł zauważyć brakowało na niej obrazów typowych dla dzisiejszej sztuki współczesnej, a przeważały prace realistyczne. Taki stan rzeczy wyjaśnił sam malarz w czasie krótkie wstępu do swojej wystawy.

- Ja po prostu maluję i uwielbiam to robić. Kocham rozwiązywać różne problemy malarskie, które pojawiają się w trakcie mojej pracy. Dla mnie jest to kapitalna zabawa i żadne mody mnie nie interesują – mówił Dariusz Stelmach.

 Komisarzem wystawy była Agnieszka Bieńkowska – plastyk i pracownik Kozienickiego Domu Kultury. Zauważyła, że w obrazach Dariusza Stelmacha można odnaleźć inspiracje takimi polskimi artystami jak Zdzisław Beksiński. Ich siła drzemie nie tylko w warsztacie, ale również w uchwyceniu chwili i świetle, które buduje klimat niezależnie od tego, czy jest portret czy pnie drzew.

 

 


Wystawę obrazów Dariusza Stelmacha można oglądać do 19 marca.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski
Burmistrz Kozienic, wójtowie powiatu kozienickiego, przedstawiciele sejmiku województwa maz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
7 stycznia w czasie zebrania komisji zdrowia rady powiatu kozienickiego przedstawiciele Grupy Nowy Szpita...
Fot. Enea Wytwarzanie
18 stycznia ponad 30 wolontariuszy z Enei Wytwarzanie wzięło udział w spotkaniu z Zarządem, podczas kt&oa...
W środę 23 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów odbędzie się wieczornic...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook