Dzisiaj jest środa, 20 września 2017 r., 263 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
'Lato w Ursynowie – jak co roku jest na 6', czyli Półkolonie w ZSO
Dodał: MariuszBasaj, 12-07-2017 10:59, odsłon: 1067
fot. ZSO Ursynów
fot. ZSO Ursynów

"Do zabawy, gotowi, START…" to słowa, które zainaugurowały dwutygodniowe półkolonie, odbywające corocznie w ZSO im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie.

Zajęcia prowadzone są od 10 do 21 lipca, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-14:00. Uczestniczą w nich dzieci z całej Gminy Głowaczów i nie tylko. Tegoroczna edycja zajęć to cykl spotkań opierających się na dwóch przesłaniach: „Uzależnieniom mówimy stop” oraz „Bezpieczny internet- młodzież w świecie komputerów”. Zatem program łączy zabawę i odpoczynek z edukacją i profilaktyką.

 

W rozpoczętym już tygodniu, blisko 40-osobowa grupa uczestników świetnie bawiła się podczas integracyjnych gier i zabaw, sprawdzała swoje artystyczne i sportowe umiejętności, ale przede wszystkim wzajemnie się wspierała w pokonywaniu zadań przygotowanych przez prowadzące zajęcia panie: Iwonę Drążyk, Dorotę Kapciak oraz Małgorzatę Grzędę. Opiekunki, z niestrudzonym entuzjazmem i głową nowych, fantastycznych pomysłów, nie ustają w codziennych obowiązkach i wymyślają dla podopiecznych nowe wyzwania.

 

Wyjątkowa akcja

 

Już pierwszego dnia dzieci podjęły się szczytnego zadania. Młodzi uczestnicy przygotowali własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe dla małego Bartosza z Janikowa. Chłopiec cierpi na wiele dolegliwości, a każdego roku okoliczni mieszkańcy wspierają go wysyłając mu kartki z życzeniami. 16 sierpnia Bartosz skończy 8 lat. - Piękne kartki z Ursynowa juz podróżują pocztą do domu Bartosza. Zachęcamy również innych do przyłączenia się do tej akcji, która tak mało kosztuje a tak wiele daje - mówi Małgorzata Maj z ZSO w Ursynowie.

 


 Dzieci włączyły się do akcji wysyłania kartek urodzinowych do Bartosza z Janikowa.

 

W ramach półkolonii dzieci wzięły także udział w wycieczce do Farmy Iluzji. Przed nimi jeszcze szereg innych atrakcji. W drugim tygodniu, pod opieką pań Sabiny Kostrzewa-Makowskiej i Danuty Wasińskiej dzieci czeka m.in. wyjazd do pięknego Sandomierza, który widzowie doskonale znają z perypetii "Ojca Mateusza". Nie zabraknie oczywiście kreatywnych zabaw i ciekawych przygód.

 

Organizatorami tegorocznych zajęć półkolonii są: Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głowaczowie oraz ZSO im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie.

 

- Serdecznie dziękujemy również  Wójtowi Gminy Głowaczów,  Józefowi Grzegorzowi Małaśnickiemu, który wspiera nasze działania i pomaga w ich realizacji - mówią organizatorzy letniego wypoczynku dla dzieci w Urysnowie.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Policja Kozienice
"Kozienickich przedszkolaków kręci bezpieczeństwo przez cały rok" - pod takim hasłem policjanci z ...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości proj...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
"Koń, jaki jest, każdy widzi" to tytuł nowej wystawy, którą od czwartku 21 września będzie można o...
Fot. google
Władze gminy Magnuszew prowadzą konsultacje w sprawie zmiany nazw trzech ulic. Co prawda, termin na tego ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook