Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r., 148 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTO] Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach w Gniewoszowie
Dodał: DL, 26-09-2019 15:00, odsłon: 546
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

26 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wspólnie z dziećmi z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gniewoszowie przeprowadzili happening pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death).

- Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych - informuje aspirant Ilona Tarczyńska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

 

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili Heppening wspólnie z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie. Uczestnicy akcji promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Razem z transparentami maszerowali po przejściu dla pieszych wokół ronda i promowali bezpieczne zachowania na drogach przez kierujących, jak i pieszych. Hasła przygotowane przez dzieci dotyczyły ważnych problemów ruchu drogowego takich jak nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy oraz nietrzeźwość kierujących.

 

W ramach ogólnoeuropejskich działań funkcjonariusze przez cały dzień będą dokonywali wzmożonych kontroli drogowych. Wszystko po to, by w tym dniu na drogach nikt nie zginął i nikt nie został ciężko ranny.

 


 

Podczas działań sprawdzana będzie nie tylko prędkość rozwijana przez kierujących. Ważnym elementem EDWARD-a będzie monitorowanie zachowań kierujących względem niechronionych uczestników ruchu. Chodzi o tu przede wszystkim o pieszych i rowerzystów. W Polsce to duży problem, bo te dwie grupy stanowią blisko 40 proc. śmiertelnych ofiar wypadków.


Mundurowi mają też sprawdzać inne aspekty decydujące o bezpieczeństwie za kierownicą. Chodzi między innymi o zgodne z przepisami korzystanie z telefonów komórkowych, właściwe przewożenie dzieci, zachowywanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, zapinanie pasów bezpieczeństwa czy dbałość o właściwy stan techniczny pojazdu.

 

Policjanci apelują


- Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu, pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem - przestrzega aspirant Ilona Tarczyńska.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął we wtorek kilka zaskakujących decyzji. Gdy wydawało się,...
Koronawirus diametralnie zmienił dotychczasową sytuację między innymi na rynkach pracy. W Kozienicach tak...
Fot. archiwum
Ponad 10 kilogramów martwych ryb wyłowiono z Jeziora Kozienickiego. Najprawdopodobniej grasowali t...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kolejny transport płynów dezynfekcyjnych przekazanych przez wojewodę trafił do powiatu kozienickie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook