Dzisiaj jest środa, 18 października 2017 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Foto) Cała Polska czyta dzieciom w Głowaczowie
Dodał: MariuszBasaj, 08-03-2017 08:44, odsłon: 1941
fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowie, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, zostało zorganizowane wspólne czytanie. Tym razem na zaproszenie koordynatora akcji Mirosława Górki odpowiedzieli policjanci z Komendy Powiatowej w Kozienicach, a także panie z Amerykańskiego Centrum Kultury i Informacji American Corner. 

Na początku uczniowie klas Va i Vb wysłuchali legend ze zbioru „Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej” Zenona Gierały w wykonaniu mł. asp. Ilony Tarczyńskiej oraz mł. asp. Marka Gizickiego. Po krótkiej dyskusji o przeczytanych tekstach, policjanci korzystając z okazji wygłosili prelekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z beztroskiego posługiwania się swoimi danymi i przypomnieli podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy przeglądaniu różnych stron w sieci. Mówili również o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach, zwłaszcza teraz, kiedy na dworze robi się coraz cieplej.

 

Następnie dyrektor szkoły Magdalena Wilkowicz, Maria Krupińska oraz Mirosław Górka ogłosili wyniki szkolnego konkursu plastycznego promującego czytelnictwo oraz wręczyli dyplomy i nagrody dla zwycięzców: 1. miejsce - Marzena Szwajkowska (IIa) i Oskar Kwaśniewski (IIb), 2. Zuzanna Wieczorek (IIa) i Dagmara Kiełbaasa (IIb), 3. Maja Filipiak (IIa), Michał Molendowski (IIa) oraz Roksana Gudkiewicz (IIb).

 

Nieco później uczniowie obu klas piątych i klasy VI mieli okazję sprawdzić w praktyce swoją znajomość języka angielskiego, a to za sprawą Karoliny Adamczyk i Urszuli Malmon z American Corner w Radomiu. Panie przygotowały - oprócz czytania - ciekawe zagadki w języku angielskim, a także przekazały do biblioteki szkolnej książki w języku angielskim.Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. UG Garbatka
Kwaśne cytryny, słodkie jabłka i jeszcze słodsze uśmiechy dzieci! Tak w wielkim skrócie można opis...
fot. ZS 1
W poniedziałek 16 października, w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, o...
fot. I LO
W piątek 13 października, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odb...
fot. OSP Magnuszew
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Bożówka...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook