Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTO] Belgia zwycięzcą Enea Mini Mundial 2018
Dodał: KamZap, 20-05-2018 18:54, odsłon: 6770
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Mundial w Rosji zbliża się wielkimi korkami. Dla wielu piłkarzy udział w nim należy do najwyższych wyróżnień. Tymczasem w Kozienicach mieliśmy swój własny MINI Mundial, w którym zmierzyło się około 170 młodych zawodników. Rozgrywki trwały od soboty do niedzieli i towarzyszyły im nie mniejsze emocje niż te z największych stadionów świata.

Mini Mundial jest wspólną inicjatywą KS Energia Kozienice i Enei Wytwarzanie. Prezes Energii Paweł Rajn przyznał, że szukał pomysłów na dodatkową promocję piłki nożnej w Kozienicach, a biorąc pod uwagę to, że już za niecały miesiąc zaczynają się rozgrywki Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, Mini Mundial okazał się trafnym pomysłem.

Do turnieju zgłosiło się czternaście dwunastoosobowych drużyn mieszanych (chłopcy i dziewczynki urodzone w latach 2005-2009), więc możemy mówić o nieprzeciętnym zainteresowaniu, zwłaszcza, że w tym samym czasie w Kozienicach roiło się od innych zawodów, imprez i festynów.

W nawiązaniu do prawdziwego mundialu każda drużyna mogła wybrać sobie nazwę państwa, którego reprezentacja poleci w czerwcu do Rosji. Oczywiście, gdyby tylko istniała taka możliwość na murawie widzielibyśmy samych „polskich” zawodników, jednak decydowała tutaj zasada kto pierwszy ten lepszy.

W sobotę odbyła się faza grupowa, w której młodzi piłkarze zmierzyli się ze sobą w dwóch grupach, w każdej po siedem drużyn. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy utworzyły nowe tzw. mistrzowskie. Jednak, dla tych którzy nie dostali się do finałów zabawa nie kończyła się pierwszego dnia. Dla drużyn, które zajęły niższe miejsce została stworzona specjalna grupa (srebrna), w której dzieci mogły czerpać sportową radość także w niedzielę.

 

 

W niedzielę drużyny rozgrywały mecze finałowe

 


Na czele każdej drużyny stał trener, który prowadził ją do zwycięstwa.

 

Mini Mundial został zorganizowany w ramach Akademii Sportu Enei Wytwarzanie, której celem jest poszukiwania młodych talentów w różnych dyscyplinach. Turnieje takie jak ten są doskonałą okazją dla trenerów, żeby znaleźć potencjalnych kandydatów do swoich klubów. – Na dzisiejszym turnieju gra dużo utalentowanych dzieci, które należą już do naszego klubu, chociaż zauważyłem tutaj kilku nowych chłopców trenujących obecnie poza Kozienicami, ale mogących do nas trafić w przyszłości – mówił Prezes KS Energia Kozienice Paweł Rajn.

 

 

Prezes Energii Kozienic bacznie przyglądał się rozgrywkom w nadziei na znalezienie

utalentowanych dzieciaków mogących zasilić jego klub. 

 


Kto wie, może jedno z tych dzieci pojedzie kiedyś na prawdziwy mundial?


W niedzielnych rozgrywkach w grupie „srebrnej” (dodatkowej) znalazła się reprezentacja Portugalii, Francji, Anglii, Brazylii, Polski, Kolumbii oraz Urugwaju.

 

W grupie „złotej” drużyna Belgii, Danii, Panamy, Argentyny, Hiszpanii oraz Niemiec zagrały o główne trofeum mundialu. Rywalizacja toczyła się na dwóch równoległych boiskach, na których rywalizacja trwała do ostatniego gwizdka.

 

 Pamiątkowe medale, dyplomy i upominki wszystkim zawodnikom wręczał pełniący obowiązki prezesa zarządu oraz wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Enea Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz, burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka,  Jerzy Matusik były prezes Energii Kozienice oraz obecny prezes Energii Paweł Rajn.

 

Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na wręczenie nagród. W grupie „srebrnej”  najlepszą reprezentacją okazała się drużyna Portugalii zdobywając 15 punktów. Miejsce drugie zajęła Francja z 13 punktami na koncie, trzecie miejsca zaś przypadło reprezentacji  Anglii, która zdobyła 11 punktów. 

 

Mistrzowie z Belgii

W grupie „złotej” pierwsze miejsce na podium wywalczyła reprezentacja Belgii zdobywając 11 punktów, drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii zdobywając 9 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Panamy z 8 punktami na koncie.

- Jest mi niezmiernie miło, że elektrownia mogła przyczynić się do rozwoju tak młodych talentów. Myślę, że za osiem lat lub dwanaście może na ich szyjach zawisną medale prawdziwego mundialu. Szczególne gratulacje dla drużyny dziewcząt. - mówił podczas wręczenia nagród  p.o. prezesa zarządu Enea Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz

 

Królem strzelców mundialu został Dominik Narojczyk (Dania), który strzelił 16 bramek.


- Dzisiaj wygrali wszyscy, jesteśmy z was bardzo dumni, wasi rodzice są z was bardzo dumni. Gmina Kozienice od lat inwestuje grube miliony w sport i rekreacje. Teraz widać, że było warto. Jesteście naszą przyszłością, jesteście sportową przyszłością Polski – pogratulował uczestnikom za udział w mundialu burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka

 

Na zakończenie rozlosowane zostały wśród zawodników pięć podwójnych wejściówek na mecz Legii Warszawa
 

  Najlepszym bramkarzem okazał się Eryk Sadowy

 

Za grę fair play statuetkę otrzymał Kacper Chojnacki (Anglia).

 

 

 

Wyniki:

Grupa złota (finałowa)
1.Belgia (11)
2.Dania (9)
3.Panama (8)
4.Argentyna (7)
5.Hiszpania (5)
6.Niemcy (0)

Grupa srebrna (dodatkowa)
1.Portugalia(15)
2.Francja (13)
3.Anglia (11)
4.Brazylia (9)
5. Polska (9)
6.Kolumbia (3)
7.Urugwaj (1)

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Trzech 12 - letnich zawodników Energii Kozienice, pojechało do Częstochowy na testy w ekstraklasow...
Tegoroczne uczczenie pamięci pomordowanych żołnierzy Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej w Kozi...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook