Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2019 r., 198 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Agencja Arpass znakowanie odzieży retro
(Dużo zdjęć) Pognali za iskrą po raz trzeci. Rajd kultowych motorowerów w Kozienicach
Dodał: KamZap, 25-06-2018 14:07, odsłon: 3045
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W niedzielę 24 czerwca z Kozienic wystartował kolejny rajd kultowych motorowerów PRL-u „Złap iskrę po raz III”, w czasie którego mogliśmy zobaczyć takie maszyny jak: Jawki, Romety, Komary, Ogary czy Simsony. Mimo ulewy, która zaczęła się tuż po starcie było dużo zabawy, ciekawych wyzwań, a uczestników nie opuszczały dobre humory.

- W tym roku było nowe miejsce, nowe możliwości i nowi zainteresowani, z czego się bardzo cieszymy ponieważ pasja motorowerowa cały czas się rozwija. Dzisiaj wystartowało 34 osoby, a niektórzy przyjechali aż zza Rzeszowa. W tamtym roku dla porównania było to 26 uczestników – mówił organizator imprezy Artur Łuczak.

Miejsce startu, meta i biuro zawodów w odróżnieniu od wcześniejszych odsłon „Złap Iskrę” znajdowało się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS nad kozienickim jeziorem. – Chcieliśmy wyjść z undergroundu. Do tej pory startowaliśmy z Wólki Tyrzyńskiej spod mojego domu, ale za mało osób o nas wiedziało. Natomiast tutaj w centrum Kozienic możemy pokazać co robimy i jak fantastyczną pasję uprawiamy ­– tłumaczył Artur Łuczak.

 

Ta edycja różniła się od poprzednich również ze względu na pogodę, która tego dnia była bezlitosna. Niedługo po rozpoczęciu rajdu zerwał się na ulewny deszcz. W takiej aurze łapanie iskry naprawdę nie było łatwe. Część uczestników nie pokonało całej trasy biegnącej od Kozienic przez Świerże Górne, Chinów, Łuczynów, Kociołki i z powrotem do ośrodka KCRiS nad jeziorem. Byli jednak tacy, którzy nie dość, że przejechali ponad 60 km po drogach asfaltowych i szutrowych, to jeszcze po drodze zbierali punkty w czasie różnego rodzaju prób. Była m.in.: jazda motorowerem na czas, wymiana dętki w motorowerze i slalom między oponami z piciem oranżady.

 


Natomiast pierwszą próbą, za którą na starcie można było dostać 10 punktów było odpalenie swojej maszyny w czasie krótszym niż 10 sekund, co w przypadku PRL-owskich klasyków wcale nie jest takie oczywiste.

 

Po zakończonym rajdzie uczestnicy mogli podjąć jeszcze jedno wyzwanie jakim był wyścig crosscountry. Do pokonania było pięć okrążeń po specjalnie wyznaczonej trasie na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki nad jeziorem. Wygrywał oczywiście ten, kto ukończył wyścig jako pierwszy. Walka była zacięta, a żaden z kierowców nie oszczędzał swojego sprzętu o czym świadczył unoszący się w powietrzu zapach palonych sprzęgieł. Jednak najlepszy okazał się Jakub Madej.

 

 

Na ostatnich metrach wyścigu pojazd Jakuba Madeja odmówił mu posłuszeństwa i musiał on dobiec na metę o własnych siłach.

 

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach jak co roku czekały oryginalne trofea wykonane z części od motorowerów. Ponadto każdy z nich otrzymał upominki od gminy Kozienice wspierającej imprezę.

 


W czasie całego rajdu najwięcej punktów zebrał Tomasz Kęska i to on w tym roku stanął na najwyższym miejscu podium.

 

Głównym organizatorem rajdu był Kozienicki Klub Motorowy. Jak podkreślają organizatorzy ich marzeniem jest, żeby kiedyś odbyło się „Złap Iskrę po raz 60”, a może nawet setny, dlatego w kolejnych latach możemy spodziewać się kolejnych edycji tej wspaniałej imprezy. Nam nie pozostaje natomiast nic innego jak tylko zachęcić każdego kto posiada jakiegoś klasyka z PRL-u, aby dołączył do grona ludzi bardzo pozytywnie zakręconych.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UGGL/Delegacje władz samorządowych oraz uczestników uroczystości złożyły kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Ku Czci Oświęcimia
Uroczysta msza święta, złożenie kwiatów, wiązanek oraz zapalenie zniczy. W piątek 12 lipca odbyły ...
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook